Dom dla młodzieży

Dom dla Młodzieży jest miejscem, które oferuje zakwaterowanie dla osób od 18 do 25 roku życia znajdujących się w kryzysie bezdomności. Dom dysponuje 15 miejscami dla kobiet, mężczyzn, osób LGBT+. Składa się z pięciu sypialni, w których maksymalnie mogą spać cztery osoby. Pokoje są w pełni wyposażone, estetyczne, przyjazne. W domu są również przestrzenie wspólne – kuchnia, łazienki, salon/świetlica. Jest on otoczony ogrodem, w którym młodzież może nie tylko relaksować się, ale również uprawiać warzywa.

Przez 24 godziny na dobę i 365 dni w roku w domu jest obecny opiekun, którego zadaniem jest taka współpraca z młodzieżą, która ma doprowadzić do zmiany i poprawy jej sytuacji.

Mieszkańcy partycypują w kosztach utrzymania, wspólnie przygotowują jedzenie (na które się zrzucają) i dbają o porządek. Wszyscy mają możliwość korzystania z szerokiej oferty pomocowej dostępnej w Fundacji po DRUGIE (wsparcie specjalistów, udział w warsztatach, grupie wsparcia, zajęciach kulturalnych i sportowych).

Osoby, które prawidłowo realizują plan – podejmują i utrzymują pracę, wywiązują się ze swoich obowiązków, współpracują z kadrą zatrudnioną w domu – mają możliwość przejścia do mieszkania treningowego.

By uzyskać wsparcie w Domu dla Młodzieży należy zgłosić się do biura Fundacji po DRUGIE (ul. Smulikowskiego 4, Warszawa), które jest czynne od poniedziałku do piątku od 10:00 do 17:00. Podstawą do przyjęcia jest przeprowadzony przez pracowników wywiad z uczestnikiem.

    Dom dla Młodzieży powstał dzięki wsparciu Partnerów tej inicjatywy, którzy pomagają nam nie tylko finansowo, ale również osobiście pomagali nam w remontach i doposażeniu pomieszczeń.

    Cały czas prowadzimy również zrzutki, które mają pomóc nam w zbieraniu środków na prowadzenie domu.

    Zrzutka na dom dla młodzieży, która obejmuje całościowo naszą inicjatywę. Dochód z niej umożliwi pokrywanie bieżących kosztów utrzymania młodzieży (zanim będzie mogła zadbać o to samodzielnie).

    ZRZUTKA PIERWSZA

    Druga zrzutka została uruchomiona z myślą o tych, którzy chcą wspierać przede wszystkim osoby LGBT+. Zakładamy, że w naszym domu znajdzie się dla nich co najmniej 5 miejsc (wynika to z naszego rozpoznania problemu, ale jeśli będzie więcej, też damy radę!).

    ZRZUTKA DRUGA