Wsparcie w kryzysie bezdomności

Młodzież i młodzi dorośli (18-25 lat), zarówno kobiety jak i mężczyźni mogą uzyskać w Fundacji po DRUGIE:

Pomoc i formy wsparcia są dostosowane do indywidualnych potrzeb oraz możliwości uczestników.

Każda osoba trafiająca do Fundacji po DRUGIE ma swojego opiekuna/asystenta, z którym opracowuje plan działania. Celem jest pokonanie kryzysu (uzyskanie mieszkania, wynajem mieszkania/pokoju), wejście na drogę samodzielności i uniezależnienie od instytucji pomocowych.

W Fundacji po DRUGIE staramy się, by młodzież miała szansę na rozwój i zbieranie pozytywnych doświadczeń. Pomagamy uczestnikom pokonywać ich indywidualne bariery – np. jeśli potrzebują poprawić uśmiech, organizujemy pomoc dentysty czy ortodonty; jeśli mają kłopoty w nauce, organizujemy korepetycje; jeśli przeszkadza im wada wymowy, poszukujemy logopedy. Ważne jest, by każdy mógł zmieniać się na lepsze i sięgać wyżej.

Jak uzyskać pomoc?

Podstawowym kryterium udzielania pomocy jest wiek. Organizacja kieruje swoją ofertę jedynie do młodych osób, do 25 roku życia.

Przyjęcie do mieszkań treningowych odbywa się w oparciu o przeprowadzenie wywiadu z nowym uczestnikiem. Na jego podstawie pracownicy fundacji dopasują odpowiednie rozwiązanie.

Sprawdź jak przebiega ścieżka naszej pomocy!

Spotkania najlepiej umawiać telefonicznie lub mailowo.
T. 607 209 124; 603 519 465
MAIL: fundacja@podrugie.pl

Można również przyjść do biura organizacji (od poniedziałku do piątku), jednak ze względu na zmieniającą się sytuację epidemiczną, jak również różnorodne działania prowadzone przez fundację preferowane jest wcześniejsze umówienie spotkania.

ADRES BIURA:
ul. Smulikowskiego 4 (parter)
00-389 Warszawa