Drodzy Partnerzy, Szanowni Państwo!

Kampania 19 dni przeciwko krzywdzeniu dzieci i młodzieży 2023 dobiegła końca. To nie oznacza jednak, że skończyły się Wasze działania na rzecz budowania bezpiecznego świata bez przemocy. I dlatego zaczęliśmy od tego, że jesteśmy dumni!

W tym roku, do naszej koalicji na rzecz przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i młodzieży, dołączyło 493 Partnerów z całej Polski. Wśród nich tacy, którzy są z nami od lat i tacy, którzy w Kampanii stawiają swoje pierwsze kroki. Ale wszyscy przekonani o potrzebie i zmotywowani do działania.

Bez względu na staż, zdecydowana większość z Was deklaruje, że tych dziewiętnaście listopadowych dni stanowi tylko i aż zwieńczenie działań, które realizujecie ze swoimi wychowankami i podopiecznymi przez cały rok. I to jest najpiękniejsze!

Mówienie o przemocy, sprzeciwianie się temu zjawisku, obnażanie szkodliwych zachowań i reagowanie na nie, nie może być okazjonalne i odbywać się jedynie przez dziewiętnaście dni w roku. I Wy – nasi Partnerzy – doskonale o tym wiecie, co napawa nas dumą i nadzieją, że wspólnie uda nam się w końcu zbudować bezpieczny świat bez przemocy.

Już po raz dziesiąty fundacja po DRUGIE miała ogromną przyjemność pełnić rolę koordynatora Kampanii w Polsce. Dziękujemy Wam za zaufanie i aktywność. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Zachęcamy Was do zapoznania się z RAPORTEM z naszych wspólnych działań.

Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży jest realizowana w ramach zadania dofinansowanego ze środków Województwa Mazowieckiego i Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej. 

Samorząd Województwa Mazowieckiego