Fundacja po DRUGIE razem ze Stowarzyszeniem Lambda Warszawa, Fundacją Głos Serca, Grupą Stonewall i Stowarzyszeniem Tęczowi Społecznicy zostały nominowane do nagrody Zmiany Roku 2021 w kategorii RÓWNOUPRAWNIENIE w plebiscycie organizowanym przez NOIZZ.pl.

Nominacja jest związana z działaniami na rzecz osób LGBTQ+ doświadczającymi bezdomności.

Fundacja po DRUGIE w marcu tego roku uruchomiła w stolicy mieszkanie interwencyjne dla młodzieży i młodych dorosłych LGBTQ+. Warto podkreślić, że otwarcie mieszkania było możliwe dzięki współpracy kilku organizacji – Kampanii Przeciw Homofobii i Stowarzyszenia „My Rodzice” oraz Lambda Warszawa.

Obecnie mieszkanie jest finansowane przede wszystkim ze środków KPH i przy wsparciu Stowarzyszenia „My Rodzice”.

Od marca do października 2021 roku z tej formy wsparcia skorzystało już 17 uczestników; w tym aż 9 osób w wieku 18 i 19 lat.

Mieszkanie powstało w odpowiedzi na potrzeby młodych osób, które zgłaszały się po pomoc do naszej organizacji poszukując bezpiecznego zakwaterowania. Szczególnie trudna była sytuacja osób transpłciowych. Na początku tego roku zgłosiło się do nas kilka takich osób, dla których brakowało odpowiedniej oferty.

Szczęśliwie udało się wprowadzić ZMIANĘ, a od niedawna w Warszawie poza mieszkaniem interwencyjnym działa również hostel prowadzony przez Lambdę Warszawa.

Zatem… jeśli uważacie, że wprowadzane przez nas nowe rozwiązania zasługują na wyróżnienie, dostrzeżenie, nagrodzenie zapraszamy do głosowania!