Współpraca z biznesem

Współpraca z biznesem jest dla nas bardzo ważnym elementem wsparcia. Pozwala na rozwój naszej organizacji, ale przede wszystkim daje wyjątkowe możliwości uczestnikom pomocy (młodzieży i młodym dorosłym zagrożonym i doświadczającym bezdomności).

Dzięki nawiązanym relacjom z przedstawicielami różnych firm i branż, możemy skierować do młodzieży naprawdę unikalną pomoc, którą trudno byłoby uzyskać w ramach grantów samorządowych czy rządowych.

To właśnie firmy odpowiedzialne społecznie pozwalają nam na realizację różnych działań i przekazywanie młodzieży tego, czego w danym momencie potrzebuje. Dzięki takiej pomocy udało się m.in.:

  • zorganizować kursy prawa jazdy dla młodzieży;
  • wyposażyć biuro i młodzież w sprzęt komputerowy;
  • wyposażyć mieszkania i biuro w sprzęt AGD;
  • przeprowadzić remonty mieszkań;
  • przygotowywać paczki świąteczne;
  • organizować wyjścia na imprezy kulturalne i sportowe;
  • przekazywać żywność, środki higieny i czystości.

Kilka pomysłów na pomaganie w ramach CSR

Jeśli Wasza firma, chciałaby nas wspierać proponujemy bezpośredni kontakt z naszym zespołem. Podczas rozmowy będziecie mogli poznać aktualne potrzeby młodzieży, zobaczyć jak funkcjonujemy na co dzień, przekonać się czy chcecie wesprzeć właśnie naszą działalność i czy czujemy podobnie 😉. Jednocześnie my poznamy Wasze potrzeby i możliwości, dzięki czemu będziemy mogli wspólnie ustalić, co możemy i chcemy zrobić razem. 

Poniżej znajdziecie kilka informacji na temat działań przeprowadzonych we współpracy z przedstawicielami biznesu, może któreś z nich będzie dla Was inspiracją…

ROSSMANN DLA NASTOLETNICH MAM

W ramach akcji „Pomagamy jak umiemy kobietom” Fundacja Rossmann zdecydowała się wesprzeć inicjatywę budowy domu dla nastoletnich matek i ich dzieci. W tej akcji pomagać może każdy. Wystarczy założyć aplikację ROSSMANN PL i pamiętać, by podczas zakupów zbierać punkty. Zamienią się one w konkretne środki finansowe, dzięki którym stworzymy wyjątkowe miejsce dla dziewcząt i ich ich dzieci. W domu, który wybudujemy młode mamy otrzymają pomoc w opiece nad dzieckiem, będą mogły dorastać i uczyć się macierzyństwa. Jednocześnie otrzymają wsparcie w edukacji i aktywizacji zawodowej.

#WCIĄŻZMIENIAMY #COCACOLA dla młodzieży z #PODRUGIE

Dzięki ekipie wolontariuszy z Coca-Cola Hellenic Bottling Company udało się stworzyć nowe miejsce do spotkań z młodzieżą. Przed hostelem, w którym wynajmujemy pokoje noclegowe dla młodych ludzi doświadczających bezdomności wspólnie z pracownikami/wolontariuszami Coca-Coli postawiliśmy namiot, który chroni przed deszczem i wiatrem. Razem zbudowaliśmy meble z palet, posadziliśmy kwiaty… i fantastycznie spędziliśmy czas!

Czasem jeden dzień może przynieść wiele zmian!

DOM JEST PUNKTEM WYJŚCIA Z GROUPE SEB

Niespodziewany i praktyczny podarunek przekazała naszej młodzieży GROUPE SEB, która zajmuje się m.in. sprzedażą sprzętu AGD takich marek jak Tefal czy Rowenta.

Młodzież korzystająca z pomocy Fundacji po DRUGIE, która od najmłodszych lat nie doświadczała troski i miłości, była bita i zaniedbywana, dziś zmienia swoje życie nie tylko dzięki pomocy specjalistów, ale również dzięki zmianie otoczenia, w którym znajdzie nowoczesny sprzęt pomocny w porządkach i gotowaniu.

Czasem jeden dzień może przynieść wiele zmian!

CZYTAMY DLA MAMY z BANDI

Kampania społeczna pod hasłem „Czytamy dla MAMY” została zainicjowana przez firmę BANDI. Do udziału w niej zostały zaproszone znane blogerki, które pod okiem Sylwii Chutnik napisały wspólną powieść.
Książka, której każdy rozdział wychodził spod pióra innej twórczyni, została wydana, a środki z jej sprzedaży zasilają inicjatywę budowy domu dla nastoletnich i usamodzielniających się matek i ich dzieci.
W ramach kampanii powstał również audiobook z udziałem wybitnych polskich aktorek i aktorów. Wystąpili w nim m.in.: Krystyna Jadna, Adam Woronowicz, Jowita Budnik, Ewa Konstancja Bułhak, Piotr Adamczyk. Prace nad audiobookiem prowadziła Małgorzata Lewińska.

Więcej o inicjatywie można przeczytać na stronie kampanii

TUTORING I ROZWÓJ ZAWODOWY Z DELL TECHNOLOGIES

Projekt połączył dwa potencjały – finansowy i ludzki. Firma DELL Technologies przekazała Fundacji po DRUGIE grant, który umożliwił sfinansowanie m.in. prawa jazdy dla młodzieży, kursu języka angielskiego czy wyposażenia biura organizacji. 

To, co jednak wyróżnia go spośród wielu inicjatyw, to osobiste zaangażowanie pracowników DELL Technologies w pracę z młodzieżą. Kilkunastu członków firmy przyjęło na siebie rolę tutorów i przez blisko rok osobiście współpracowało z młodymi osobami doświadczającymi bezdomności. Spotkania z tutorami nie polegały tylko na atrakcjach – wspólne wyjście do kina, restauracji czy na kręgle – ale również wiązały się z konkretnymi działaniami mającymi na celu wesprzeć młodzież w pokonywaniu kryzysu. 

Wiele relacji przetrwało do dziś.

PACZKI ŚWIĄTECZNE Z KONICA MINOLTA

Absolutne uskrzydlająca inicjatywa realizowana już od kilku lat we współpracy z pracownikami Konika Minolta. Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia otrzymują oni od młodzieży życzenia do Świętego Mikołaja. 

Młode osoby korzystające na co dzień ze wsparcia Fundacji po DRUGIE składają indywidualne zamówienia na prezenty. Podarunki jakie otrzymują przechodzą ich oczekiwania!!! Pracownicy do zamówień dorzucają jeszcze coś od siebie i wielkie serca.

Święta z takimi prezentami na zawsze pozostają w pamięci naszej młodzieży. Pod linkiem możecie zobaczyć jak wiele radości zapewniają pracownicy Konika Minolta. 

https://www.youtube.com/watch?v=pdGljDjyUx4

DACH NAD GŁOWĄ Z TOP WOMAN IN REAL ESTATE

Młodzież z Fundacji po DRUGIE, poza mieszkaniami treningowymi, ma możliwość skorzystania z zakwaterowania w hostelu. Miesięczny koszt zakwaterowania wynosi ok. 650 złotych od osoby. Problem w tym, że nasza organizacja nie ma stałego źródła finansowania pobytu w hostelach, jednak przez cały rok młodzież może w nich przebywać. Dzieje się tak, między innymi, za sprawą wspaniałych osób i firm, które są gotowe przekazywać środki na ten cel. 

Fundacja po DRUGIE w 2019 roku wzięła udział w Gali Top Woman in Real Estate, podczas której została zorganizowana aukcja na rzecz sfinansowania dachu nad głową dla młodzieży doświadczającej bezdomności. Odbyło się również spotkanie z laureatkami konkursu Top Woman, w czasie którego każdy mógł kupić cegiełkę i opłacić dowolną liczbę dni pobytu w hostelu.