Ponad 100 organizacji i ponad 13 tysięcy uczestników wzięło udział w ubiegłorocznej Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. W całej Polsce zorganizowano setki warsztatów, szkoleń, konferencji, marszy – wszystko po to, by tworzyć lepszy świat. Świat bez przemocy.

Kampania jest co roku prowadzona na całym świecie, ale to właśnie działania przeprowadzone w Polsce miały największy zasięg. Dostrzega to główny koordynator kampanii – organizacja Women’s World Summit Foundation, która przesłała do Fundacji po DRUGIE (koordynatora z polskiej strony) gratulacje i podziękowania.

 

Gratulujemy tego szczególnego roku w Polsce. Przesyłamy serdeczne pozdrowienia dla wszystkich uczestników i dziękujemy za fantastyczne zdjęcia, które od Was otrzymaliśmy. Informację o Waszych działaniach przekażemy polskiemu ambasadorowi w Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Podsumowaniem działań przeprowadzonych w ramach Kampanii 19 dni jest I Ogólnopolskie Forum Dobrych Praktyk – Profilaktyka przemocy wobec dzieci i młodzieży. Forum organizuje Fundacja po DRUGIE oraz partnerzy: Fundacja na Rzecz Rozwoju Probacji – Probare i Wydział Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego. W forum weźmie udział Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar.

Więcej informacji o forum na stronie Fundacji po DRUGIE i na Facebooku.

Kampania 19 dni została objęta honorowymi patronatami Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka