Epidemia koronawirusa spowodowała konieczność zamknięcia naszego biura. Codziennie odwiedzało nas od kilkunastu do nawet trzydziestu osób. Młodzież mogła zawsze zjeść ciepły posiłek, porozmawiać z naszymi specjalistami, spędzić aktywnie czas i rozpocząć działania na rzecz poprawy własnej sytuacji.

Gdy zamykaliśmy biuro zadbaliśmy o to, by wszystkie osoby korzystające z naszej pomocy znalazły się w bezpiecznych miejscach zakwaterowania, czyli takich, które oferują wsparcie przez 24 godziny na dobę.

Jednak już kilka dni potem zaczęły się zgłaszać do nas kolejne potrzebujące osoby. Każda bardzo młoda, każda w trudnej sytuacji.

Przyjmujemy zgłoszenia zarówno od młodzieży, która już znajduje się na ulicy, jak i od tych, którzy jeśli nie dostaną pomocy, za chwilę zaczną mierzyć się z bezdomnością.

Dlatego postanowiliśmy uruchomić kampanię pod hasłem #zostańwdomu #niemamdomu.

Kampania łączy dwa ważne cele. Przede wszystkim zwraca uwagę na dramatyczną sytuację w jakiej, w obliczu dodatkowego zagrożenia wywołanego przez koronawirusa, znalazły się osoby doświadczające bezdomności.

Bezdomność jest jednym z najbardziej traumatycznych doświadczeń dotykających człowieka. Wiąże się z utratą godności, samotnością, bezradnością i często prowadzi do kompletnej degradacji. Dziś, w czasie koronawirusa, bezdomność to przede wszystkim STRACH.

Nasza kampania pomaga nam również walczyć z tym strachem i pozwala zebrać środki finansowe, które chcemy przeznaczyć na:

• wynajem pokoi w hostelach;
• zakup środków higieny i dezynfekcji;
• zakup leków, środków opatrunkowych;
• zakup wyżywienia;
• pomoc w indywidualnych sprawach.

Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem profilu facebookowego Fundacji po DRUGIE.

Jak możesz pomóc?

1. Zrób zdjęcie z naszym hasłem #zostańwdomu #niemamdomu.

2. Napisz kilka słów od siebie – jak widzisz problem ludzi żyjących na ulicy, dlaczego szczególnie dziś ważne jest, byśmy o nich pamiętali, zaproś do pomagania i okazania empatii.

3. Zamieść zdjęcie i wpis na swoim profilu w mediach społecznościowych załączając link do zbiórki  

4. Nagraj krótki film i opowiedz o naszej akcji.

POBIERZ KARTKĘ Z HASŁEM

#zostańwdomu
#niemamdomu
Close

Pin It on Pinterest

Share This

Share this post with your friends!