Fundacja po DRUGIE oferuje działania edukacyjne w zakresie profilaktyki przedwczesnego rodzicielstwa oraz budowania kompetencji rodzicielskich. Od 2012 roku prowadzimy projekt „Gdy zostanę MAMĄ/TATĄ…”, w którym wykorzystujemy specjalne lalki – fantomy REALITYWORKS – imitujące zachowania niemowlęcia. Lalki płaczą, wymagają karmienia, przytulania. Uczestnicy programu opiekują się nimi przez trzy dni. To ważne doświadczenie pozwala im na osobistą refleksję na temat własnej seksualności, odpowiedzialności, dojrzałości, radzenia sobie z emocjami.
Nasz program edukacyjny otrzymał tytuł najlepszej inicjatywy pozarządowej w stolicy (2012 r.) oraz tytuł najlepszego projektu społecznego w konkursie S3ktor.

Świadome decyzje

Jak być dobrą mamą? Kiedy jest na to odpowiedni czas? Tego m.in. uczy projekt wykorzystujący specjalne lalki imitujące niemowlęta realizowany obecnie przez FpD w Wielkopolsce.

czytaj dalej

Rzeczywistość. To działa. REALITYWORKS

FpD jest dystrybutorem sprzętu edukacyjnego REALITYWORKS. Narzędzia edukacyjne są doskonałym sposobem na wprowadzanie młodzieży w problematykę rodzicielstwa, odpowiedzialności i miłości.

czytaj dalej

Ja, mama

Ruszył projekt JA MAMA dedykowany młodym matkom i ciężarnym dziewczętom z Warszawy. Będą mogły uzyskać specjalistyczne wsparcie i wziąć udział w warsztatach, które pomogą im lepiej radzić sobie w roli matki.

czytaj dalej

Positive Parenting

Międzynarodowe szkolenie w Niemczech w ramach projektu „Positive parenting” (Pozytywne rodzicielstwo).

czytaj dalej

Niemowlęta z Wielkopolski

Nie jest łatwo być ojcem, szczególnie gdy nie można się wyspać w nocy… Wiedzą o tym wychowankowie z Witkowa i Trzemeszna, którzy brali udział w projekcie Gdy zostanę MAMĄ/TATĄ…

czytaj dalej

Jestem w ciąży, nie piję

Choć wydawać by się mogło, że zagrożenia związane z piciem alkoholu w czasie ciąży są sprawą oczywistą, nierzadko zdarza się, że kobieta w tym czasie zagląda do kieliszka.

czytaj dalej

Jeszcze mamy czas

Chłopcy z Zakładu Poprawczego w Trzemesznie opiekowali się „niemowlętami” i zgodnie stwierdzili, że nie spieszno im do bycia rodzicem. Żeby nim zostać trzeba nie tylko dojrzeć, ale trzeba mieć też pieniądze, które pozwolą stworzyć dziecku „normalny” dom.

czytaj dalej
Close

Pin It on Pinterest