Krzyk – społeczny eksperyment artystyczny

Projekt, który wprowadza w życie ideę twórczej resocjalizacji stworzoną przez prof. Marka Konopczyńskiego.
 
Działanie zostało skierowane do trzech różnych grup uczestników, których łączy zagrożenie wykluczeniem społecznym. Wzięła w nim udział młodzież głucha i niedosłysząca, chłopcy z zakładu poprawczego oraz seniorki z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uczestnicy przez wiele miesięcy pracowali pod okiem artystów, co doprowadziło stworzenia niezwykłego performance’u, ale przede wszystkim umożliwiało biorącym udział w przedsięwzięciu młodzieży i seniorkom odkrycie siebie nawzajem i poznanie nowych możliwości, również przekroczenie własnych granic. 
 
W ramach projektu powstała publikacja pt „W procesie pozytywnej integracji społecznej” autorstwa Renaty Szczepanik i Agnieszki Sikory. Publikacja przedstawia perspektywę uczestników projektu, ale zawiera również cenne wskazówki do pracy z młodzieżą głuchą, młodzieżą z placówek resocjalizacyjnych i seniorami. Jest swoistym kompendium wiedzy na temat realizacji projektów o charakterze interdyscyplinarnym.
 

Publikację można kupić drogą internetową. Wystarczy złożyć zamówienie mailem: fundacja@podrugie.pl (koszt 20 zł + 5 zł przesyłka).

Projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Close

Pin It on Pinterest