Chcę być z Tobą MAMO! Prawa nieletnich rodziców i ich dzieci

Powstanie pierwszy w Polsce dom oferujący pomoc nieletnim matkom i ich dzieciom!

Trudno uwierzyć, że w XXI wieku, tak po prostu można oderwać matkę od dziecka dziecko od matki. Tymczasem wystarczy, że matka nie ma 18 lat i jest wychowanką placówki resocjalizacyjnej, by odebrać jej prawo do opiekowania się dzieckiem.

W placówkach resocjalizacyjnych każdego roku blisko sto dziewcząt zachodzi w ciążę.

Są dwa rozwiązania. Albo dziecko trafia do rodziny zastępczej, a matka pozostaje w placówce, albo matka wraz z dzieckiem wraca do środowiska. O ile to drugie rozwiązanie w pierwszej chwili może wydać się lepsze (przede wszystkim pozwala, by dziecko pozostało przy matce), o tyle nie gwarantuje pomyślnego zakończenia. Wychowanki wracają zwykle do swoich rodzin (prawie zawsze dysfunkcjonalnych – przemoc, alkohol, pobyty bliskich w zakładach karnych, ubóstwo) i do środowisk, w których dokonywała się ich demoralizacja.

CZAS TO ZMIENIĆ!

Fundacja po DRUGIE otrzymała dotację z FUNDACJI VELUX, która pozwoli na zbudowanie pierwszego w Polsce ośrodka dla nieletnich matek i dzieci.
Obecnie, wspólnie z firmą kosmetyczną BANDI realizuje projekt CZYTAMY DLA MAMY, którego celem jest zebranie dodatkowych funduszy umożliwiających budowę ośrodka.

Close

Pin It on Pinterest