Lepiej zapobiegać, niż leczyć, dlatego w działaniach Fundacji po DRUGIE nie brakuje programów profilaktycznych. Odnoszą się one przede wszystkim do takich zagadnień jak: uzależnienia, bezpieczeństwo w internecie, przemoc. Organizacja realizuje wiele zajęć warsztatowych (głównie opierających się na edukacji pozaformalnej), debat, spotkań, które mają wspierać budowanie prawidłowych postaw społecznych wśród uczestników.

 

Nasza organizacja dysponuje autorskimi programami edukacyjnymi oraz narzędziami (filmami, publikacjami), z których część jest dostępna na naszej stronie. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami do pracy z młodzież opracowanymi przez naszych specjalistów.

Nowy wspaniały człowiek

Nowy wspaniały człowiek – budowanie umiejętności dzięki którym młodzi ludzie lepiej radzić będą sobie w dorosłym życiu, czyli zmiana jest możliwa!

czytaj dalej

Masz MOC – pokonaj PRZEMOC

Uruchomiliśmy punkt interwencyjny skierowany do młodych osób (15-26 lat) doświadczających i stosujących przemoc. Dzięki ofercie młodzież i młodzi dorośli będą mogli uzyskać kompleksową pomoc.

czytaj dalej

Młodzież i integracja

Pozytywna Integracja Społeczna – zmieniamy, rozwijamy, pomagamy! O tym jak młodzież korzystała z projektu w naszej ewaluacji.

czytaj dalej

Ja. Nie biorę – podsumowanie

O wychodzeniu z kryzysu i uzależnienia – podsumowanie projektu Ja. Nie biorę., którego celem było wsparcie młodzieży zażywającej środki psychoaktywne.

czytaj dalej

Przemoc rówieśnicza

Nowy scenariusz do pracy z młodzieżą – edukacja w zakresie przemocy rówieśniczej. Program edukacyjny prezentowany na naszej stronie jest ukierunkowany na profilaktykę.

czytaj dalej

Pozytywna Integracja Społeczna

Pomagamy na Pradze i na Targówku! Ruszył projekt skierowany do młodzieży i młodych dorosłych (16-26), dzięki któremu otrzymają kompleksowe wsparcie w usamodzielnieniu.

czytaj dalej

Ja. Nie piję.

Nadużywanie alkoholu i wynikające z tego zagrożenia dla rodziny. Picie w ciąży i ryzyko urodzenia chorego dziecka. Dziewczęta uczą się jak żyć zdrowo i odpowiedzialnie.

czytaj dalej

Pierwsze chwile wolności

Poradnik dla młodzieży opuszczającej placówki resocjalizacyjne zawierający najważniejsze zagadnienia związane z usamodzielnieniem.

czytaj dalej

Rzeczywistość. To działa. REALITYWORKS

FpD jest dystrybutorem sprzętu edukacyjnego REALITYWORKS. Narzędzia edukacyjne są doskonałym sposobem na wprowadzanie młodzieży w problematykę rodzicielstwa, odpowiedzialności i miłości.

czytaj dalej

Czego się nauczyliśmy?

Zabieganie o uwagę rówieśników w portalach społecznościowych nie jest najlepszym sposobem na spędzanie wolnego czasu i budowanie relacji – podsumowują uczestnicy projektu „Nie daj się złapać w SIECI”.

czytaj dalej
Close

Pin It on Pinterest