Lepiej zapobiegać, niż leczyć, dlatego w działaniach Fundacji po DRUGIE nie brakuje programów profilaktycznych. Odnoszą się one przede wszystkim do takich zagadnień jak: uzależnienia, bezpieczeństwo w internecie, przemoc. Organizacja realizuje wiele zajęć warsztatowych (głównie opierających się na edukacji pozaformalnej), debat, spotkań, które mają wspierać budowanie prawidłowych postaw społecznych wśród uczestników.

 

Nasza organizacja dysponuje autorskimi programami edukacyjnymi oraz narzędziami (filmami, publikacjami), z których część jest dostępna na naszej stronie. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami do pracy z młodzież opracowanymi przez naszych specjalistów.

Ja też nie piję – publikacja

Najnowsza publikacja Fundacji po DRUGIE dotycząca m.in. konsekwencji picia alkoholu w czasie ciąży jest już dostępna na naszej stronie internetowej.

czytaj dalej

JA MOGĘ

JA MOGĘ – nowy projekt skierowany do warszawskiej młodzieży przygotowującej i znajdującej się w procesie usamodzielnienia. Ruszyła rekrutacja!

czytaj dalej

Mobilna wypożyczalnia lalek

Ruszyła mobilna wypożyczalnia lalek profilaktycznych. Zachęcamy do zapoznania się z możliwościami nowoczesnych narzędzi edukacyjnych.

czytaj dalej

Nowy wspaniały człowiek

Nowy wspaniały człowiek – budowanie umiejętności dzięki którym młodzi ludzie lepiej radzić będą sobie w dorosłym życiu, czyli zmiana jest możliwa!

czytaj dalej

Masz MOC – pokonaj PRZEMOC

Uruchomiliśmy punkt interwencyjny skierowany do młodych osób (15-26 lat) doświadczających i stosujących przemoc. Dzięki ofercie młodzież i młodzi dorośli będą mogli uzyskać kompleksową pomoc.

czytaj dalej

Młodzież i integracja

Pozytywna Integracja Społeczna – zmieniamy, rozwijamy, pomagamy! O tym jak młodzież korzystała z projektu w naszej ewaluacji.

czytaj dalej

Ja. Nie biorę – podsumowanie

O wychodzeniu z kryzysu i uzależnienia – podsumowanie projektu Ja. Nie biorę., którego celem było wsparcie młodzieży zażywającej środki psychoaktywne.

czytaj dalej
Close

Pin It on Pinterest