… ale za to jakie! Uczestnicy pierwszego obozu socjoterapeutyczno-artystycznego OSA mówią jednym głosem! Wszyscy chcą kolejnych wyjazdów i przygotowują się na lato!

Na obóz wyjechała młodzież z placówek opiekuńczo-wychowawczych, socjalizacyjnych i młodzieżowych ośrodków wychowawczych. Młodzież nie znała się wcześniej, ale jak to na obozach bywa zawiązały się przyjaźnie i sympatie – nie tylko między samymi uczestnikami, dobre relacje z młodzieżą nawiązała również kadra!

Program obozu zakładał oddziaływania socjoterapeutyczne oraz pracę metodą edukacji przez sztukę opartą na pedagogice Haliny Machulskiej.

Zajęcia były prowadzone przez pedagogów resocjalizacyjnych – na co dzień działających w placówkach i przez instruktorów związanych z Teatrem Ognisko.

Wśród obozowej praktyki znalazły się różne aktywności – prócz zajęć artystycznych, było lepienie bałwana z resztek śniegu, pieczenie kiełbas, odwiedziny w lesie w towarzystwie leśniczego, podchody i masa innych atrakcji.

Odbył się również profesjonalny konkurs talentów!

Najlepszym dowodem, że zabawa się udała był uśmiech na twarzach młodzieży… i smutek, gdy wszystko się kończyło.

Na pożegnanie uczestnicy otrzymali nagrody od organizatorów i zapewnienie, że kolejny wspólny wyjazd odbędzie się latem.

Jeśli chcecie do nas dołączyć – obserwujcie informacje na naszej stronie i na profilu na facebooku! – ZAJRZYJ!!! 

[nggallery id = 38]