Co roku przez pierwszych 19 dni listopada w Polsce i na całym świecie odbywa się kampania „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”.

Fundacja po DRUGIE zaprasza do włączania się w działanie i organizowania w środowisku lokalnym wydarzeń, które mają wspierać ideę kampanii – budowanie świata bezpiecznego, spokojnego, bez przemocy. Do kampanii można dołączać przez cały czas, wystarczy przesłać formularz zgłoszeniowy.

Zapraszamy także do tworzenia, wielkiej ogólnopolskiej koalicji przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży i włączenia się w koordynowanie akcji na terenie swoich miast, powiatów, regionów.  Poszukujemy lokalnych koordynatorów, którzy zadbają o promocję kampanii na swoim terenie i będą zachęcać kolejne podmioty do podejmowania partnerstwa. Wierzymy, że w ten sposób w tym roku uda się nam pobić nowy rekord i włączyć do działania nie 300, ale 3000 organizacji i instytucji!

Zadania lokalnych koordynatorów:

  • podejmowanie kontaktu z innymi instytucjami/organizacjami i zachęcanie do włączenia się w kampanię
  • pozyskiwanie patronatów lokalnych władz, podmiotów, organizacji
  • promocja kampanii w lokalnych mediach

By zgłosić swój akces do koordynowania działań w ramach kampanii należy wypełnić poniższy formularz i przesłać go mailem: 19dni@podrugie.pl

 

Przedstawiamy listę tegorocznych uczestników kampanii. Będzie aktualizowana wraz z napływaniem zgłoszeń.

Partnerzy kampanii 19 dni w 2019 roku:

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE

TYCHY:
1. Gmina Miasta Tychy – Urząd Miasta Tychy, Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia
2. Zespół Szkół nr 6 w Tychach
3. Szkoła Podstawowa Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach

DĄBROWA GÓRNICZA:
1. Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Dąbrowie Górniczej

RUDA ŚLĄSKA:
1. Zespół Szkół nr 7 w Rudzie Śląskiej

POWIAT GLIWICKI:
1. Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie

POWIAT ŻYWIECKI:
1. Szkoła Podstawowa im Orła Białego w Biernej

POWIAT TARNOGÓRSKI:
1. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowskich Górach

WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE

PRZEWORSK:
1. Komenda Powiatowa Policji w Przeworsku

POWIAT JAROSŁAWSKI:
1. Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej Sądu Rejonowego w Jarosławiu 

WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE

POWIAT SANDOMIERSKI:
1. Ośrodek Pomocy Społecznej w Wilczycach

POWIAT KIELECKI:
1. Szkoła Podstawowa z oddziałami dwujęzycznymi im. św. Jana Pawła II w Bolminie
2. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chęcinach

WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE

LUBIN:
1. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubinie
2. Powiatowy Ośrodek Pieczy Zastępczej w Lubinie

ZGORZELEC
1. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu
2. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zgorzelcu
3. Szkoła Podstawowa im. Osadników Wojskowych w Trójcy w Zgorzelcu
4. Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Zgorzelcu

POWIAT ZGORZELECKI:
1. Szkoła Podstawowa w Ruszowie im. Orląt Lwowskich i Bohaterów 37 p.p.7 Dywizji II Armii Wojska Polskiego
2. Szkoła Podstawowa nr 5 im. Bolesława Chrobrego w Bogatyni
3. Szkoła Podstawowa im. Marii Krasickiej w Węglińcu

POWIAT BOLESŁAWIECKI:
1. Przedszkole im. Barbórki w Bolesławiu

LEGNICA:
1. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Włodzimierza Puchalskiego w Legnicy

POWIAT WOŁOWSKI:
1. Zespół Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym
2. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Brzegu Dolnym

POWIAT JAWORSKI:
1. Szkoła Podstawowa w Pogwizdowie
2. Gminny Zespół Interdyscyplinarny do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Jaworze

WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE

POWIAT WARSZAWSKI ZACHODNI:
1. Ośrodek Pomocy Społecznej w Łomiankach

PŁOCK
1. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku

WARSZAWA
1. Polsko-Agnielska Szkoła Podstawowa „Mentis”
2. Fundacja Szczęśliwej Drogi
3. Fundacja na Rzecz Rozwoju Probacji – „Probare”
4. Zespół do Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 2 w Warszawie
5. Dom Dziecka nr 2 w Warszawie
6. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 2 w Warszawie
7. Szkoła Podstawowa nr 158 im. Jana Kilińskiego w Warszawie
8. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 1 w Warszawie
9. Specjalny Ośrodek Wychowawczy TPD „Helenów”
10. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 216 „Klonowego Liścia” w Warszawie

SOKOŁÓW PODLASKI
1. Szkoła Podstawowa nr 3 w Sokołowie Podlaskim
2. Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim

POWIAT WARSZAWSKI:
1. Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Porajowie

POWIAT SOCHACZEWSKI:
1. Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Giżycach

POWIAT OSTROŁĘCKI:
1. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ostrołęce
2. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Myszyńcu

WOJEWÓDZTWO PODLASKIE

POWIAT HAJNOWSKI:
1. Dom Dziecka w Białowieży

BIAŁYSTOK:
1. Szkoła Podstawowa Specjalna nr 30 w Białymstoku

WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE

KRAKÓW
1. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Romualda Traugutta w Krakowie
2. Przedszkole Publiczne Parafii Chrystusa Króla im. św. Jana Pawła II w Krakowie

POWIAT KRAKOWSKI:
1. Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Prandocinie
2. Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach
3. Szkoła Podstawowa im. gen. Mariana Langiewicza w Goszczy

POWIAT BOCHEŃSKI:
1. Przedszkole Nowy Wiśnicz

POWIAT LIMANOWSKI:
1. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Warszawy w Kamienicy

POWIAT NOWOSĄDECKI:
1. Internat Międzyszkolny Stary Sącz

POWIAT WADOWICKI:
1. Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Stryszowie

POWIAT OLKUSKI:
1. II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Olkuskiej w Olkuszu

POWIAT SUSKI:
1. Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej

WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE

POWIAT NAKIELSKI:
1. Zespół Interdyscyplinarny w Szubinie
2. Miejsko-Gminny Ośrodeki Pomocy Społecznej w Szubinie

POWIAT BYDGOSKI:
1. Szkoła Podstawowa w Strzelcach Górnych
2. Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Brzozie

BYDGOSZCZ:
1. Bursa nr 1 im. Magłorzaty Szułczyńskiej w Bydgoszczy

POWIAT BRODNICKI:
1. Zespół Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie

POWIAT TORUŃSKI:
1. Szkoła Podstawowa im. mjr H. Sucharskiego w Osieku nad Wisłą
2. Przedszkole Samorządowe w Osieku nad Wisłą

POWIAT ŚWIECKI:
1. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lnianie

POWIAT INOWROCŁAWSKI:
1. Zespół Interdyscyplinarny do Spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Gminie Kruszwica

POWIAT GOLUBSKO-DOBRZYŃSKI:
1. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wojnowie

WOJEWÓDZTWO WARMIŃSKO-MAZURSKIE

OLSZTYN:
1. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Olsztynie

POWIAT PISKI:
1. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Piszu

POWIAT SZCZYCIEŃSKI:
1. Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Szczytnie 

WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE 

POWIAT PAJĘCZAŃSKI:
1. Zespół Szkolno- Przedszkolny  w Raciszynie ze Szkołą  Filialną w Kolonii Lisowice Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Raciszynie
2. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pajęcznie

POWIAT KUTNOWSKI:
1. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii „DoMOStwo” w Żychlinie

POWIAT ŁĘCZYCKI:
1. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Łęczycy

WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE

POWIAT ŚWIDWIŃSKI
1. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rzepczynie

SZCZECIN:
1. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Szczecinie

POWIAT STARGARDZKI:
1. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Stargardzie

POWIAT DRAWSKI:
1. Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czaplinku

POWIAT GRYFIŃSKI:
1. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chojnie 

WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

LUBLIN
1. Fundacja Sempre a Frente

WOJEWÓDZTWO WIELKOPOLSKIE

POWIAT CZARNKOWSKO-TRZCIANECKI:
1. Szkoła Podstawowa w Jędrzejewie

POWIAT ZŁOTOWSKI:
1. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Krajence

POZNAŃ:
1. Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” w Poznaniu

POWIAT ZŁOTOWSKI:
1. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Adama Mickiewicza w Złotowie

POWIAT GOSTYŃSKI:
1. Szkoła Podstawowa w Pogorzeli

WOJEWÓDZTWO POMORSKIE 

SŁUPSK
1. Szkoła Podstawowa z Oddziałami integracyjnymi im. Polonii nr 10 w Słupsku

POWIAT BYTOWSKI:
1. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bytowie

ŁĄCZNA LICZBA PARTNERÓW KAMPANII 19 DNI: 91

Lokalni koordynatorzy kampanii 19 dni w 2019 roku:

1. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu
2. Szkoła Podstawowa w Strzelcach Górnych

Close

Pin It on Pinterest

Share This

Share this post with your friends!