Fundacja po DRUGIE wystartowała w konkursie Fundacji AVIVA – To dla mnie ważne. Chcemy zrealizować projekt, który pozwoli nam skuteczniej wspierać nastoletnie matki, ale również ojców.

Planujemy uruchomienie portalu skierowanego do młodych rodziców umożliwiającego im uzyskanie indywidualnego wsparcia i  znalezienie porad związanych z codziennym funkcjonowaniem (opieką nad dzieckiem, pielęgnacją).

Projekt wpisuje się w realizowane przez fundację działanie „Chcę być z Tobą MAMO”, którego celem jest wprowadzenie rozwiązań systemowych skierowanych do nieletnich matek z placówek resocjalizacyjnych i przeciwdziałanie oddzielaniu dzieci od mam. Nasza akcja spowodowała, że dziś praktycznie każdego dnia zgłaszają się do nas nastolatkowie mający dzieci lub ich rodzice i opiekunowie. Proszą o pomoc, poradę, znalezienie rozwiązania. Stworzenie portalu pozwoli nam skuteczniej działać.

Jeśli chcesz wesprzeć inicjatywę Fundacji po DRUGIE wejdź w napis „GŁOSUJĘ” i oddaj głos. To zajmie tylko chwilę, a problem, który chcemy rozwiązać dotyczy przecież czyjegoś życia. Całego życia. Dziękujemy!!!

GŁOSUJĘ!!! 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o sytuacji nieletnich matek – obejrzyj nasz film, który zrealizowaliśmy w ramach projektu „Chcę być z Tobą MAMO!” w ubiegłym roku.

Projekt został dofinansowany ze środków Fundacji Batorego.

 OBEJRZYJ FILM