Celem obozów OSA organizowanych przez Fundację po DRUGIE jest psychokorekcja i socjalizacja właściwych postaw wśród dzieci i młodzieży z problemami emocjonalnymi oraz młodzieży podejmującej ryzykowne zachowania sprawiając przez to trudności wychowawcze. Na obozie prowadzone są oddziaływania socjoterapeutyczne.

Prowadzone zajęcia uczą współpracy i stawiają na pracę zespołową, ale podejmowana jest na nich również praca indywidualna z uczestnikami, mająca na celu kształtowanie umiejętności radzenia sobie z niechcianymi  uczuciami lub w sytuacjach trudnych. Duży nacisk położony jest na umiejętność kontroli własnych  emocji, zachowań oraz profilaktykę – alkohol, narkotyki, ryzykowne zachowania seksualne. Uczestnicy poznają konsekwencje niewłaściwych wyborów. Praca podjęta w czasie wyjazdu zmierza do odkrywania potencjałów uczestników, które w przyszłości mogą przełożyć się na zmianę ich dotychczasowego trybu życia.

Po zamknięciu obozu rodzice i opiekunowie uczestników otrzymują opinię dotyczącą dziecka, stworzoną na podstawie obserwacji i odbytych z nim sesji wraz z zaleceniami odnośnie dalszego postępowania.

Zapraszamy do udziału w obozie letnim 2018 w miejscowości Ząb, nieopodal Zakopanego! Startujemy 7 sierpnia i bawimy się, rozwijamy, uczymy przez pełnych 10 dni – zachęcamy do zapoznania się z ofertą!

Koordynatorka:
Małgorzata Sabalska
T. 603 519 465

Obóz letni 2019

Rusza nabór na kolejną edycję obozu socjoterapeutycznego OSA. Jak co roku planujemy połączyć zadania edukacyjne z zabawą. Codzienne zajęcia grupowe, możliwość pracy indywidualnej, atrakcyjne wycieczki, zajęcia sportowe - wszystko w pięknym, otoczeniu Tatr....

czytaj dalej

OSA – lato 2014!

Rozpoczynamy nabór na obóz socjoterapeutyczno-artystyczny OSA!!! Zapraszamy na przełomie lipca i sierpnia do Bukowiny Tatrzańskiej! Będzie się działoooo!!! HEJ!
czytaj dalej

OSA – dzieje się ! – zima 2014

W Broku trwa pierwszy obóz socjoterapeutyczno-artystyczny OSA organizowany przez Fundację po DRUGIE we współpracy z Teatrem Ognisko. Biorą w nim udział dziewczęta i chłopcy z różnych placówek z Mazowsza - domów dziecka, młodzieżowych ośrodków socjoterapeutycznych, młodzieżowych ośrodków wychowawczych.
czytaj dalej

INSTRUKTORZY – zima 2014

Obozy tworzone są przez kadrę pedagogów, psychologów i socjoterapeutów oraz instruktorów edukacji przez sztukę. Poznaj naszych specjalistów i instruktorów!
czytaj dalej
Close

Pin It on Pinterest