• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Zapraszamy do zapoznania się z nową publikacją autorstwa Agnieszki Sikory pt. „Nowe co mnie czeka”, która powstała w ramach projektu realizowanego w mazowieckich placówkach resocjalizacyjnych mającego na celu zapobieganie bezdomności młodzieży.

Okładkę i zdjęcie tytułowe wykonał Paweł Rybałtowski.

Książka ukazała się również w formie drukowanej i zostanie przekazana do placówek resocjalizacyjnych na Mazowszu. Zebrano w niej różne historie młodych ludzi znajdujących się już po drugiej stronie muru, na upragnionej wolności.

Bohaterami książki są młodzi ludzie, którzy są zmuszeni zmagać się z ciężarem swojego wizerunku. To ci, którzy noszą na swoich barkach ciężar oczekiwań otoczenia, że zachowają się „jak dorośli”, mimo, że nie zostali przygotowani do tej dorosłości. To w końcu ci, którzy mają nieprzepracowane traumy z dzieciństwa i nie są pogodzeni – z sobą i otoczeniem…

Zebrana historie stanowią swoiste podsumowanie pracy i obserwacji autorki, która od 2011 roku prowadzi organizację pozarządową – Fundację po DRUGIE – zajmującą się wspieraniem młodzieży opuszczającej placówki resocjalizacyjne. Szkoda, że mimo zaangażowania służb społecznych i wsparcia ze strony wielu osób historie tych młodych ludzi nie zawsze kończą się happy endem…

dr hab Renata Szczepanik

Uniwersytet Łódzki

Publikacja powstała w ramach projektu „Co mnie czeka gdy stąd wyjdę – część II” dofinansowanego ze środków Wojewody Mazowieckiego.

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Close

Pin It on Pinterest

Share This

Share this post with your friends!