Fundacja po DRUGIE zabiega o poprawę sytuacji nieletnich rodziców, w szczególności młodych matek, które zachodzą w ciążę jako wychowanki placówek resocjalizacyjnych. Polski system resocjalizacji nieletnich nie przewidział możliwości pobytu matek i dzieci w placówkach (zakładach poprawczych, młodzieżowych ośrodkach wychowawczych). W efekcie nieletnie dziewczęta, które rodzą dzieci wracają zwykle do swoich środowisk i przerywają proces resocjalizacji. Zdarza się również, że są rozdzielane ze swoimi dziećmi.
 
W 2016 roku nasza organizacja otrzymała grant z Fundacji VELUX, który umożliwił rozpoczęcie prac nad budową pierwszego w Polsce ośrodka dla matek i dzieci, który oferował będzie pracę resocjalizacyjną i wychowawczą przy jednoczesnym wspieraniu macierzyństwa.

Nadal jednak, abyśmy mogli otworzyć drzwi pierwszego w Polsce ośrodka dla nieletnich matek i ich dzieci potrzebujemy pomocy. Dlatego uruchamiamy nowy projekt Czytamy dla MAMY, który wspiera firma kosmetyczna BANDI. W efekcie działania powstaje jedyna w swoim rodzaju książka pisana przez wielu autorów i to właśnie ona ma nam pomóc w zebraniu środków na budowę ośrodka. Pierwszy rozdział książki napisała Sylwia Chutnik…

Zbuduj razem z nami dom dla nieletnich matek i dzieci.

Film został zrealizowany w 2014 roku i opowiada o dziewczętach z placówek resocjalizacyjnych, które rodzą dzieci. Zachęcamy również do zapoznania się z raportem pt. „Sytuacja prawna, społeczna i wychowawcza nieletnich ciężarnych i nieletnich matek przebywających w placówkach resocjalizacyjnych”.

Film i raport powstały w ramach projektu dofinansowanego ze środków Fundacji im. S. Batorego.

Budujemy dom

Uwaga, uwaga! Premiera niezwykłej książki, która powstała w niezwykłej sprawie. Czytamy dla mamy i budujemy dom. Już 18 października w Och Teatrze.

czytaj dalej

The BOND

Rozpoczynamy realizację nowego, międzynarodowego projektu, który pomoże nam w lepszej i skuteczniejszej pracy z nieletnimi matkami. Działanie realizowane w ramach programu Erasmus+.

czytaj dalej

List do M…

Są wyniki naszego konkursu na list do mamy, który zorganizowaliśmy w ramach akcji „Czytamy dla MAMY”

czytaj dalej

Konkurs literacki dla dziewcząt

LIST DO MATKI – konkurs literacki dla dziewcząt. Napisz i wygraj atrakcyjne nagrody ufundowane przez firmę kosmetyczną BANDI i Stowarzyszenie Ladies First.

czytaj dalej

Czytamy dla mamy

1 października ruszył projekt „Czytamy dla mamy”, którego celem jest wsparcie inicjatywy Fundacji po DRUGIE i budowa domu dla nieletnich matek i ich dzieci.

czytaj dalej

Walcząc o nieletnie matki

Walka o uregulowanie sytuacji nieletnich matek przebywających w placówkach resocjalizacyjnych zaczęła się w 2012 roku. Sprawa do dziś nie doczekała się rozwiązania.

czytaj dalej

Ja, mama

Ruszył projekt JA MAMA dedykowany młodym matkom i ciężarnym dziewczętom z Warszawy. Będą mogły uzyskać specjalistyczne wsparcie i wziąć udział w warsztatach, które pomogą im lepiej radzić sobie w roli matki.

czytaj dalej

Ośrodek dla nieletnich matek

Fundacja po DRUGIE rozpoczyna przygotowania do stworzenia pierwszego w Polsce ośrodka rodzinnego dla nieletnich matek (dziewcząt z placówek resocjalizacyjnych) i ich dzieci.

czytaj dalej
Close

Pin It on Pinterest