Nagrody

Warszawianka Roku

Agnieszka Sikora, prezeska i założycielka Fundacji po DRUGIE została nominowana do tytułu Warszawianka Roku.

Plebiscyt ma na celu uhonorowanie kobiety, która swoją działalnością społeczną lub zawodową w szczególny sposób przyczyniła się do rozwoju i promowania Warszawy. Tytuł Warszawianki Roku w 2021 roku zostanie przyznany zarówno za działalność na rzecz stolicy, jak i realizację działań na rzecz promowania wartości tj.: otwartość, tolerancja, wybitne osiągnięcia w swojej dziedzinie, działalność na rzecz kobiet, społeczeństwa obywatelskiego i społeczności lokalnej w Warszawie.

Przedsiębiorca Społeczny Roku Uniwersytetu Warszawskiego

Fundacja po DRUGIE odebrała nagrodę i tytuł Przedsiębiorcy Społecznego Roku Uniwersytetu Warszawskiego.

Konkurs kierowany jest do przedsiębiorców, którzy są absolwentami uczelni i w swoich działaniach wyróżniają się innowacyjnym podejściem, działają na rzecz rozwoju gospodarki i społeczeństwa.

W zarządzie FpD zasiadają dwie absolwentki Uniwersytetu Warszawskiego: Agnieszka Sikora i dr Małgorzata Dziewanowska.

Bizneswoman Roku - Sukces Pisany Szminką

Agnieszka Sikora, założycielka i prezeska Fundacji po DRUGIE, została laureatką prestiżowego konkursu organizowanego przez Fundację Sukces Pisany Szminką.

W XII edycji wydarzenia została nagrodzona tytułem Bizneswoman Roku w kategorii działalność społeczna.

Konkurs Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku od lat nagradza sukcesy kobiet w biznesie, nauce i kulturze i nagłaśnia je na skalę ogólnopolską.

Jury konkursu pracuje pod przewodnictwem dr Ireny Eris i zasiada w nim kilkanaście osób związanych ze światem biznesu.

S3ktor 2012

Wygrywamy S3ktor 2012! Fundacja po DRUGIE i projekt „Gdy zostanę MAMĄ/TATĄ”, w którym wykorzystujemy specjalne lalki – symulatory niemowląt – by uczyć młodzież świadomego rodzicielstwa zdobywa nagrodę w kategorii pomoc społeczna oraz GRAND PRIX konkursu.

Konkurs S3ktor jest organizowany przez Miasto Stołeczne Warszawa i nagradza inicjatywy oraz działania podejmowane przez organizacje pozarządowe w stolicy.

Prize for innovative prevention activities in Poland

W 2016 roku Fundacja po DRUGIE otrzymała nagrodę od genewskiej organizacji Women’s World Summit Foundation (WWSF) zajmującej się prawami kobiet i dzieci.

WWSF jest koordynatorem ogólnoświatowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży, którą w Polsce koordynuje Fundacja po DRUGIE.

Kampania 19 dni odbywa się co roku i trwa przez pierwszych 19 dni listopada. FpD zaprasza do niej organizacje i instytucje pracujące z dziećmi, młodzieżą, rodzinami i zachęca do podjęcia współpracy i prowadzenia działań na rzecz budowania świata bez przemocy. Co roku rośnie liczba zaangażowanych partnerów, a Polska jest liderem prowadzonej na całym świecie kampanii społecznej.

Plebiscyt NOIZZ ZMIANY

Fundacja po DRUGIE zwyciężyła w plebiscycie NOIZZ ZMIANY w 2021 roku. Została nagrodzona w kategorii równouprawnienie za inicjatywę, którą uruchomiła wspólnie z Kampanią Przeciw Homofobii, Lambdą Warszawa i Stowarzyszeniem My Rodzice. Chodzi o mieszkanie interwencyjne dla młodych osób LGBTQ+, które zostało otwarte w marcu 2021 roku.