Fundacja po DRUGIE organizuje szereg wydarzeń mających na celu podnoszenie jakości pracy służb integracji społecznej, umożliwiających wymianę doświadczeń i dobrych praktyk. Nasze konferencje i seminaria dotyczą przede wszystkim zagadnień związanych z integracją społeczną, budowaniem kompetencji społecznych, rozwojem współpracy międzysektorowej.

Najbliższe wydarzenie:

I Ogólnopolskie Forum Dobrych Praktyk – Profilaktyka przemocy wobec dzieci i młodzieży. 9 marca 2017 r – Łódź. Forum jest współorganizowane przez Fundację na Rzecz Rozwoju Probacji – Probare oraz Wydział Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego. W forum weźmie udział Rzecznik Praw Obywatelskich, dr Adam Bodnar.

 

Nie masz nic? Możesz wszystko!

Nie masz nic? Możesz wszystko!

Bardzo często rozpoczynając pracę z młodzieżą znajdującą się w kryzysie bezdomności słyszę: nic nie umiem, nie mam ani grosza, nie mam nikogo, nie wiem, nie potrafię... Zadaniem mojego zespołu i moim jest nie tylko powiedzieć, ale pozwolić poczuć, że nawet...

czytaj dalej

Bezpiecznie w sieci – konferencja

Zakład Kryminologii Wydziału Prawa i Administracji UW oraz Fundacja po DRUGIE zapraszają do udziału w konferencji "Nie daj się złapać w SIECI - interwencja i prewencja".
czytaj dalej

Seminarium dobrych praktyk

Nie da się nikogo przekonać do tego by nie sięgał po narkotyki wyjaśniając jedynie jakie mogą być tego konsekwencje. Trzeba mu pokazać, że życie bez narkotyków jest fajne, ekscytujące, ciekawe...
czytaj dalej

Readaptacja – seminarium dla praktyków i teoretyków

Fundacja po DRUGIE, Polskie Stowarzyszenie Edukacji Prawnej i Stowarzyszenie Sędziów Rodzinnych Pro Familia zapraszają do udziału w seminarium pt. "Świadoma readaptacja wychowanek i wychowanków opuszczających placówki resocjalizacyjne - mechanizmy, standardy, wyzwania".
czytaj dalej

Rozwój i przyszłość w Zakopanem

Fundacja po DRUGIE i Wielkopolskie Stowarzyszenie Resocjalizacji HORYZONT zorganizowały konferencję szkoleniową dla służb związanych z resocjalizacją nieletnich w Zakopanem. W wydarzeniu wzięli udział pracownicy placówek resocjalizacyjnych, kuratorzy i pedagodzy oraz psycholodzy z RODK.
czytaj dalej
Close

Pin It on Pinterest